Menu Zamknij

Wprowadzenie relikwii Świętej Rity 21 września 2019 r.

Ogólna opinia o Kościele jest taka, że to skostniałe struktury; księża oderwani od rzeczywistości, a wierni chodzą na Msze z przyzwyczajenia… Ci co tak twierdzą może nie spotkali nigdy Boga… ciężko stwierdzić… Myśle, że potwierdzeniem tej żywej wiary było wprowadzenie relikwii świętej Rity do wspólnoty parafialnej. Ponad 230 osób zgromadziło się w sanktuarium Miłosierdzia Bożego gdzie każdego miesiąca odbywa się tam nabożeństwo do świętej Rity. Wprowadzenia relikwii dokonał ksiądz proboszcz Rafał Kozłowski. To wielkie wydarzenie w naszej wspólnocie, gdyż święta Rita obrała sobie naszą wspólnotę na Jej czcicieli. W tym dniu została także poświęcona figura świętej, którą ofiarowali wierni, uczestniczący na wcześniejszych nabożeństwach. Pod koniec Mszy świętej ksiądz Artur wyróżnił dwie osoby, które pomagają w rozwijaniu kultu w naszej parafii. Tymi osobami była pani Maria Jezierska i pan Marcin Kaczmar. Także słowa podziękowań powędrowały w stronę pani Krystyny Werner, która zasponsorowała relikwiarz świętej Rity. Po Mszy odbyło się nabożeństwo z odczytaniem intencji i pobłogosławieniem róż. Do nabycia był także olej świętej Rity. Po zakończonych uroczystościach ksiądz Artur zaprosił uczestników liturgii na słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim wiernym za obecność, księdzu proboszczowi za przewodniczenie Mszy Świętej, księdzu Michałowi za robienie zdjęć. Zapraszamy 22 października 2019 r. O godzinie 17:00

 

Foto: Ks. Michał Kropidłowski